phone

Zavolajte nám
+421 948 843 371

mail

Napíšte nám
obchod@rovelle.sk

adress

Navštívte nás
Železničná 320, 900 41 Rovinka

Čistenie, brúsenie a lakovanie drevených parkiet

Čistenie, brúsenie a lakovanie drevených parkiet sú kroky, ktoré môžete podniknúť, aby ste obnovili svoje staré, opotrebované parkety a priniesli im nový vzhľad.

Čistenie a následné brúsenie drevených parkiet je proces odstránenia vrchného povrchu dreva z parkiet, čo zahŕňa odstránenie škrabancov, odrážok, škvŕn a iných poškodení na povrchu. Tento proces sa zvyčajne vykonáva pomocou brúsneho stroja, ktorý má rôzne brúsne kotúče, ktoré sa postupne menia od hrubých po jemné. Brúsne kotúče môžu byť z rôznych materiálov, ako sú napríklad diamanty, kremík alebo karbid kremíka.

Pred brúsením by mali byť parkety dôkladne vyčistené od prachu a nečistôt. V prípade hlbších poškodení alebo výraznejšieho opotrebenia, môže byť potrebné odstrániť viac dreva, čo môže znamenať, že parkety budú potrebovať aj ošetrenie a to buď morenie, farbenie, lakovanie či voskovanie. Po brúsení sa parkety zvyčajne nechajú aspoň jeden deň úplné vyschnúť a potom sa môže začať s následným ošetrením, ak je to potrebné.

Čistenie a brúsenie drevených parkiet môže mať mnoho výhod aj nevýhod.

Výhody:

Zlepšuje vzhľad parkiet - Brúsenie parkiet odstraňuje povrchové škrabance, ryhy a iné poškodenia, čím sa obnoví vzhľad podlahy.

Odstraňuje škodlivé látky - Brúsenie môže odstrániť z parkiet aj zaschnuté škodlivé látky, ktoré sa na podlahe hromadia.

Zvyšuje životnosť parkiet - Pravidelné brúsenie parkiet môže predĺžiť ich životnosť a chrániť ich pred poškodením.

Zlepšuje čistotu a hygienu - Čistenie parkiet znižuje množstvo baktérií a alergénov, ktoré sa na podlahe hromadia.

Zvyšuje hodnotu nehnuteľnosti - Nový vzhľad parkiet po brúsení môže zvýšiť hodnotu nehnuteľnosti.

Nevýhody:

Vysoké náklady - Čistenie a brúsenie drevených parkiet môže byť drahé, ak sa rozhodnete pre profesionálne služby.

Prach a nečistoty - Brúsenie môže vytvárať prach a nečistoty, ktoré sa následne musia upratať.

Zvýšená hlučnosť - Brúsenie parkiet môže byť hlučné a rušivé.

Zaberie veľa času - Brúsenie môže byť časovo náročné a môže trvať niekoľko dní.

Potreba častého opakovania - Ak chcete udržať parkety v dobrom stave, môže byť potrebné časté opakovanie procesu brúsenia a lakovania.

Je dôležité zvážiť tieto výhody a nevýhody predtým, ako sa rozhodnete pre čistenie a brúsenie drevených parkiet. Po čistení a brúsení parkiet je veľmi dôležité následné ošetrenie, napríklad lakovanie parkiet.

Lakovanie drevených parkiet

Lakovanie drevených parkiet je proces, ktorým sa aplikuje lak na povrch drevenej podlahy, aby sa chránila pred poškodením a zlepšil sa jej vzhľad. Lakovanie sa používa ako ochranný povrch a môže byť aplikované na nové alebo existujúce drevené podlahy.

Postup lakovania drevených parkiet zvyčajne zahŕňa tieto kroky:

Je dôležité mať potrebné nástroje a materiály: brúsny papier, lakovaciu základňu, lak na podlahy, vysávač, ochranné rukavice a masku.

Následne sa odstráni z parkiet prach a nečistoty pomocou vysávača.

Parkety sa zabrúsia hrubším brusným kotúčom, aby sa odstránili nepravidelnosti a zvyšky starej farby alebo laku. Potom sa parkety prejdú jemnejším brusným papierom, aby sa vytvorila hladká povrchová úprava.

Nanesie sa prvá vrstva laku na podlahu a nechá sa vyschnúť podľa pokynov výrobcu. Proces lakovania opakujeme s ďalšími vrstvami laku, až kým nebude dosiahnutý požadovaný vzhľad a ochrana podlahy.

Tieto kroky môžu byť časovo náročné a pracné, ale výsledok stojí za to. Ak chcete, aby boli vaše parkety ešte krajšie a chránené pred poškodením, môžu sa tiež použiť rôzne druhy ochranných náterov, napríklad na báze vosku alebo oleja.

Lakovanie drevených parkiet môže byť zložitý proces a je dôležité dodržiavať postup krok za krokom, aby sa dosiahol najlepší výsledok. Ak neviete, ako na to, môžete zvážiť použitie služieb profesionálov na lakovanie podláh, ktorý vám pomôžu dosiahnuť požadovaný výsledok.

Vďaka našim dlhoročným skúsenostiam a najmodernejším prostriedkom, dokáže spoločnosť ROVELLE vyčistiť a oživiť každú drevenú podlahu, alebo akékoľvek drevené parkety.

V prípade záujmu neváhajte kontaktovať našich obchodných zástupcov pre vypracovanie nezáväznej bezplatnej cenovej ponuky a doprajte svojmu domovu či kancelárii tú najkrajšiu podlahu a najlepšiu starostlivosť.

Kontakt na obchodných zástupcov:

Bratislavský kraj
Bratislava, Stupava, Malacky, Pezinok, Modra, Senec
Trnavský kraj
Šamorín, Trnava, Dunajská Streda, Galanta, Sereď, Piešťany, Hlohovec, Leopoldov, Senica, Šaštín-Stráže, Skalica, Holíč, Gbely, Veľký Meder, Vrbove, Sládkovičovo, Gabčíkovo
Nitriansky kraj
Nitra, Šaľa, Nové Zámky, Šurany, Komárno, Levice, Zlaté Moravce, Topoľčany, Hurbanovo, Kolárovo, Šahy, Tlmače, Želiezovce, Vráble, Štúrovo,
Trenčiansky kraj
Trenčín, Prievidza, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Ilava, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Púchov, Považská Bystrica, Brezová pod Bradlom, Dubnica nad Váhom, Nová Dubnica, Stará Turá, Bojnice, Handlová, Nováky, Nemšová, Trenčianske Teplice
Banskobystrický kraj
Banská Bystrica, Zvolen, Banská Štiavnica, Kremnica, Lučenec, Fiľakovo, Veľký Krtíš, Revúca, Rimavská Sobota, Brezno, Poltár, Krupina, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Detva, Hriňová, Krupina, Dudince, Tornaľa, Jelšava, Hnúšťa, Tisovec, Modrý Kameň, Sliač, Nová Baňa
Žilinský kraj
Bytča, Žilina, Martin, Vrútky, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Turčianske Teplice, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Krásno nad Kysucou, Turzovka, Turany, Trstená, Rajec, Rajecké Teplice
Košický kraj
Košice, Košice-okolie, Michalovce, Sobrance, Trebišov, Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Strážske, Veľké Kapušany, Dobšiná, Krompachy, Spišské Vlachy, Sečovce, Kráľovský Chlmec, Čierna nad Tisou
Prešovský kraj
Prešov, Bardejov, Stará Ľubovňa, Kežmarok, Levoča, Spišská Stará Ves, Poprad, Sabinov, Stropkov, Svidník, Medzilaborce, Snina, Vranov nad Topľou, Humenné, Spišská Belá, Spišské Podhradie, Svit, Vysoké Tatry, Veľký Šariš, Lipany, Podolínec, Giraltovce, Hanušovce nad Topľou
Oblasti a regióny Slovenska
Záhorie, Podunajsko, Kysuce, Orava, Liptov, Dolné Považie, Stredné Považie, Horné Považie, Hont, Turiec, Pohronie, Horehronie, Podpoľanie, Novohrad, Gemer, Spiš, Šariš, Dolný a Horný Zemplín, Zamagurie