phone

Zavolajte nám
+421 948 843 371

mail

Napíšte nám
obchod@rovelle.sk

adress

Navštívte nás
Železničná 320, 900 41 Rovinka

Mobilné pieskovanie historických vozidiel, veteránov a starých áut


Pomôžeme vám s renováciou vášho veterána alebo auta staršieho veku odborne, s maximálnou profesionalitou!


Vlastníte veterána, krásne historické autíčko alebo staršie auto, ktoré v garáži rozožiera korózia, opadáva farba alebo zbytočne chátra? Pomôžeme vám ho dostať opäť do formy!

Či už potrebujete odstrániť hrdzu, pokročilú koróziu, staré farby, laky, nátery, oleje, emulzie, motorové oleje, prírodné znečistenie alebo vizuálne vady, pomocnú ruku vám podáme vďaka našej šetrnej službe na úpravu kovových povrchov - mobilnému pieskovaniu abrazívnym médiom!


Prečo zvoliť pieskovanie?

Mobilné abrazívne pieskovanie je vo všeobecnosti mimoriadne účinný spôsob odstraňovania ťažkých a pokročilých znečistení z tvrdých povrchov ako sú kovy, betón, kameň alebo drevo.

Aj napriek tomu, že sa jedná o veľmi agresívne čistenie, k samotnému povrchu je šetrné, nepoškodí ho, neznehodnotí, ani nezanechá stopy, a to i napriek tomu, že čistenie podlieha skutočne silnému tlaku.

Odstránenie nežiaduceho znečistenia je kompletné a hĺbkové, priamo zo štruktúry povrchov jednotlivých materiálov.


Aké abrazívne média dávame na výber pri pieskovaní starých vozidiel?

Pieskovanie je vynikajúce vo svojej variabilnosti. Vieme použiť množstvo typov a druhov abrazívnych médii, priamo na požiadavky klienta, charakter znečistenia, čistený materiál alebo prostredie, v ktorom sa bude čistenie realizovať. Rovnako tak vieme prispôsobovať i tlak, ktorý produkuje kompresor, a tým i silu, pod ktorou bude abrazívne médium vháňané na povrch.


Potrebujete ekologické pieskovanie?
Žiaden problém!

Pieskujeme sódou alebo orechovou škrupinkou, ktoré životné prostredie nezaťažujú.

Pri silnejších znečisteniach, aké možno pri historických vozidlách a veteránoch ako takých badať odporúčame agresívnejšie čistiace abrazíva, ako sú kremičitý piesok, korund, provine, struska, balotina, prípadne sklo.


Pieskovanie ako predpríprava k ďalšej povrchovej úprave vozidla

Proces pieskovania sa často volí práve v prípade, keď majiteľ automobilu, či iného staršieho dopravného prostriedku uvažuje nad jeho kompletnou rekonštrukciou, renováciou, obnovou, reštaurovaním alebo prerábkou opláštenia.

Tým, že z kovových povrchov veteránov a historických áut odstránime všetku hrdzu, koróziu, farby, laky, nátery, oleje, mazivá, emulzie, stopy po pohonných látkach, prírodné nánosy, či iné znečistenie povrch kompletne odhalíme, na surový stav. Takto opracovaný povrch je pripravený k ďalšej profesionálnej úprave, ktorá zabezpečí nielen nový vzhľad, ale predĺži životnosť samotného vozidla, či zvýši jeho hodnotu.

Povrch, ktorý prejde abrazívnym pieskovaním je kompletne vyčistený, zbavený nežiadúcich znečistení, vďaka čomu vieme zabezpečiť dokonalú priľnavosť a chytenie nových náterov.

Pieskovanie sa realizuje najčastejšie pred novým farbením, natieraním, lakovaním alebo nanášaním fólie.


Opieskujeme všetky časti veteránov a starých modelov vozidiel!

Či už sa jedná o karosérie, rám, kovové konštrukcie, dvere, strechy, blatníky, disky alebo iné časti, otryskáme všetky časti vášho starého auta.

Vieme pomôcť i v prípade, že niektorá časť vozidla je poškodená, napríklad často zasahujeme pri obnove poškodených alebo zhrdzavených karosérii. Po pieskovaní poškodenú oblasť vyhladíme a prebrúsime tak, aby bol povrch dokonalo hladký bez stôp po predošlom stave.


S pieskovaním prichádzajú nevýhody

Samotné pieskovanie starých vozidiel a veteránov vie byť finančne i časovo náročný špás. Po zásahu vznikajú aj isté povinnosti, ktoré každý majiteľ veteránu, či starého historického auta bude musieť znášať. K ním patrí neodkladná úprava otryskaného povrchu, takmer ihneď po pieskovaní.

Každý opieskovaný kovový povrch, a tým aj povrch historického automobilu je nutné neodkladne ošetriť, či už špeciálnym antikorodovým náterom, farbou alebo lakom na zabránenie oxidácie povrchu so vzduchom, a tým aj vzniku opätovného výskytu hrdze.


Pieskovanie nechajte výlučne na odborníkov!

Ak nechcete čeliť poškodeniu, zničeniu alebo iným komplikáciám, zverte pieskovanie kovových karosérii a konštrukcii historických áut skutočným odborníkom s bohatými skúsenosťami. V prípade neprofesionálneho zásahu môžu byť následky nezvratné, fatálne alebo veľmi nákladné. Nesprávne vykonané pieskovanie narobí doslova viac škody ako úžitku.


Obráťte sa na nás!

Vďaka dlhoročným skúsenostiam v oblasti pieskovacích prác a najmodernejšej technike dokážeme opieskovať akékoľvek veterány, historické vozidla, automobily staršieho veku, či iné motorové vozidlá a dopravné prostriedky vo všeobecnosti. Pieskujeme nie len motorové vozidlá (autá, dodávky, autobusy, nákladné autá), ale aj lietadlá, lode, vlaky a vlakové súpravy, helikoptéry, člny, či vozidlá záchranných zložiek.


Cena pieskovacích prác na historických vozidlách

Cena za pieskovanie sa môže líšiť v závislosti od množstva použitého abrazíva, rozsahu, druhu, sily a charakteru znečistenia, veľkosti dopravného prostriedku a samotného prístupu, kde sa budú práce realizovať.

Nie sme kúzelníci, len zanietení odborníci do úspešnej obnovy, čistenia a renovácie povrchov historických a starých vozidiel :) Neváhajte kontaktovať priamo našich obchodných zástupcov, ktorí vám ochotne vypracujú nezáväznú cenovú ponuku personalizovanú priamo na vaše potreby a požiadavky

Kontakt na obchodných zástupcov:

Bratislavský kraj
Bratislava, Stupava, Malacky, Pezinok, Modra, Senec
Trnavský kraj
Šamorín, Trnava, Dunajská Streda, Galanta, Sereď, Piešťany, Hlohovec, Leopoldov, Senica, Šaštín-Stráže, Skalica, Holíč, Gbely, Veľký Meder, Vrbove, Sládkovičovo, Gabčíkovo
Nitriansky kraj
Nitra, Šaľa, Nové Zámky, Šurany, Komárno, Levice, Zlaté Moravce, Topoľčany, Hurbanovo, Kolárovo, Šahy, Tlmače, Želiezovce, Vráble, Štúrovo,
Trenčiansky kraj
Trenčín, Prievidza, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Ilava, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Púchov, Považská Bystrica, Brezová pod Bradlom, Dubnica nad Váhom, Nová Dubnica, Stará Turá, Bojnice, Handlová, Nováky, Nemšová, Trenčianske Teplice
Banskobystrický kraj
Banská Bystrica, Zvolen, Banská Štiavnica, Kremnica, Lučenec, Fiľakovo, Veľký Krtíš, Revúca, Rimavská Sobota, Brezno, Poltár, Krupina, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Detva, Hriňová, Krupina, Dudince, Tornaľa, Jelšava, Hnúšťa, Tisovec, Modrý Kameň, Sliač, Nová Baňa
Žilinský kraj
Bytča, Žilina, Martin, Vrútky, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Turčianske Teplice, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Krásno nad Kysucou, Turzovka, Turany, Trstená, Rajec, Rajecké Teplice
Košický kraj
Košice, Košice-okolie, Michalovce, Sobrance, Trebišov, Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Strážske, Veľké Kapušany, Dobšiná, Krompachy, Spišské Vlachy, Sečovce, Kráľovský Chlmec, Čierna nad Tisou
Prešovský kraj
Prešov, Bardejov, Stará Ľubovňa, Kežmarok, Levoča, Spišská Stará Ves, Poprad, Sabinov, Stropkov, Svidník, Medzilaborce, Snina, Vranov nad Topľou, Humenné, Spišská Belá, Spišské Podhradie, Svit, Vysoké Tatry, Veľký Šariš, Lipany, Podolínec, Giraltovce, Hanušovce nad Topľou
Oblasti a regióny Slovenska
Záhorie, Podunajsko, Kysuce, Orava, Liptov, Dolné Považie, Stredné Považie, Horné Považie, Hont, Turiec, Pohronie, Horehronie, Podpoľanie, Novohrad, Gemer, Spiš, Šariš, Dolný a Horný Zemplín, Zamagurie