phone

Zavolajte nám
+421 948 843 371

mail

Napíšte nám
obchod@rovelle.sk

adress

Navštívte nás
Železničná 320, 900 41 Rovinka

Čistenie dreva suchým ľadom

Rekonštruujete? Reštaurujete? Obnovujete drevené povrchy?


Vsaďte na ekologické čistenie suchým ľadom!

S čistením prostredníctvom suchého ľadu sa môžete stretnúť poväčšine v priemyselnom a výrobnom prostredí, no má oveľa širšie využitie, a to aj v prípade domácností alebo rekreačných zariadení.

Potrebujete očistiť drevené trámy, drevené obklady, obloženia, drevené stavby alebo budovy ako sú zruby, chaty, chalupy, vinné domy, drevené strechy, terasy, podlahy, balkóny, či posedy?


Ste tu správne!


Prečo udržiavať drevené povrchy v čistote a pravidelnej údržbe?

Najmä stavby rekreačného charakteru, akými sú chaty, chalupy, turistické ubytovne, horské hotely, lyžiarske strediska, ale aj historické stavby podliehajú znehodnocovaniu drevených povrchov veľmi rýchlo. Je to najmä pre lokalitu v samotnej prírode, zvýšenú vlhkosť alebo dlhšiu snehovú pokrývku. Svoje spraví aj nepravidelná údržba, zanedbávanie pravidelných impregnácii, lakovania alebo farbenia.

Drevené povrchy sú pritom jedny z najčastejšie sa vyskytujúcich materiálov na budovách a stavbách vo všeobecne. Málo kto vie, že si vyžadujú pravidelnú údržbu, najmä po zime a po lete, v opačnom prípade vám to skutočne nedarujú.

Na drevených povrchoch sa môžu hromadiť a udržiavať vrstvy nečistôt nahromadených počas rokov, ale aj rôzne huby, plesne, vodný kameň, hrdza, holubí trus a iné naozaj nepríjemné látky. Úprimne? Koľko z vás dbá pravidelne na impregnovanie, farbenie, lakovanie alebo čistenie drevených povrchov?

Ručné čistenie je viac menej nepredstaviteľné. Buď je zdĺhavé, komplikované alebo minimálne, prípadne vôbec neúčinné. Drevo je špeciálny materiál, ktorý si vyžaduje extra profesionálne narábanie, aby ste okrem čistenia neriešili aj neočakávané finančné náklady po zlej manipulácii. Existuje jedno riešenie, ktoré nemá s čistením a úpravou drevených povrchov žiaden problém!


Suchý ľad na obnovu a čistenie drevených povrchov

Mnoho ľudí drevené povrchy nečistí v domnení, že je nepravdepodobné takýto materiál očistiť, no vyvodíme vás z omylu!

Použitie vody alebo chemických látok skutočne neodporúčame. Môžu drevené povrchy poškodiť, znižujú životnosť a kvalitu dreveného materiálu, zanechávajú množstvo negatívnych stôp ako je neskoršia hniloba, tvorba machu, plesní, húb alebo rozmnožovanie baktérii, preto je z nášho pohľadu čistenie vodou neprípustné.

Rovnako tak nedoporučujeme ani chemické čistenie, ktoré kontaminuje drevený materiál agresívnymi a zdraviu škodlivými látkami. V neposlednom rade znečisťuje životné prostredie, dráždi zdravie ľudí a zvierat, a z pórovitého, veľmi savého materiálu ich kompletne nevymyjete.

Jediný spôsob, akým vieme odstrániť z povrchov všetky druhy nečistôt, špiny, starých náterov alebo obhorenín skutočne šetrne a v súlade s ekológiou, ochranou prírody a životného prostredia je tryskanie suchým ľadom.


Ako funguje čistenie suchým ľadom?

Suchý ľad pracuje na princípe využívania kinetiky a termodynamiky. Prostredníctvom nadzvukovej rýchlosti púšťa na čistený povrch pelety suchého ľadu, ktoré rozbíjajú väzbu medzi farbami, lakmi, či znečisteniami a samotným povrchom. Všetká špina a znečistenie je následne okamžite odstránené, čo môžete vidieť aj vy prakticky ihneď po začatí prác.

Pri dopade na tvrdý povrch suchý ľad, resp. jeho pelety okamžite sublimujú. Z pevnej látky sa zmení na plynnú a do vzduchu sa spolu so znečistením vyparí.

Spravidla nevytvára žiaden druhotný odpad, no môže sa stať, že v oblasti, kde prebieha čistenie badať zvýšenú prašnosť. To koľko prebytočného prachu popri čistení vznikne závisí najmä od látky, ktorú odstraňujeme. Ak odstraňujeme staré farby vzniká vyššia prašnosť ako napríklad pri čistení starých nefarbených drevených trámov, ktoré treba buď pripraviť na ďalšiu úpravu alebo zvýrazniť ich štruktúru.


Suchý ľad ako moderná technológia čistenia

V súčasnosti je dôraz na ekológiu vyšší ako kedykoľvek predtým. Veľké výrobne, fabriky, továrne, podniky, ale aj súkromné osoby to veľmi dobre vedia, preto si na obnovu budov a renováciu drevených materiálov objednávajú pokrokové riešenie – čistenie suchým ľadom.

Čistiace zariadenie, ktoré produkuje suchý ľad - iceblaster je navrhnutý v súlade s najmodernejšou technológiou, ktorá umožňuje pracovať s optimálnou účinnosťou a poskytovať najlepšiu kvalitu prác.


Medzi najväčšie výhody čistenia suchým ľadom patrí:
  • výrazne kratší čas čistenia
  • znížené náklady na pracovnú silu
  • úplné obnovenie pôvodného stavu drevených konštrukcií, resp. dreva
  • výrazné zlepšenie vzhľadu drevených materiálov, a to i v prípade spáleného alebo obhoreného povrchu
  • úplná absencia chémie, škodlivých chemikálii a umelých látok, čo zabezpečuje bezpečnosť zamestnancov a pracovníkov, ale aj samotného prostredia
  • čistenie mimoriadne šetrné k životnému prostrediu a prírode
  • suché čistenie bez prítomnosti vlhkosti, eliminácia neskoršieho výskytu termitov a plesní
  • neabrazívne čistenie s minimálnym rizikom vzniku škrabancov
  • absencia sekundárneho odpadu

Obráťte sa na nás!

Ak renovujete alebo potrebujete očistiť drevené materiály, prípadne iné povrchy z dreva ako sú rôzne časti budov, domov, chát, chalúp alebo zrubov. Cena za čistenie sa môže líšiť v závislosti od veľkosti znečistenia a prístupu, preto neváhajte kontaktovať našich obchodných zástupcov, ktorí vykonajú dôkladnú obhliadku priestorov. Na jej základe vytvoria personalizovanú cenovú ponuku priamo na váš problém.

Kontakt na obchodných zástupcov:

Bratislavský kraj
Bratislava, Stupava, Malacky, Pezinok, Modra, Senec
Trnavský kraj
Šamorín, Trnava, Dunajská Streda, Galanta, Sereď, Piešťany, Hlohovec, Leopoldov, Senica, Šaštín-Stráže, Skalica, Holíč, Gbely, Veľký Meder, Vrbove, Sládkovičovo, Gabčíkovo
Nitriansky kraj
Nitra, Šaľa, Nové Zámky, Šurany, Komárno, Levice, Zlaté Moravce, Topoľčany, Hurbanovo, Kolárovo, Šahy, Tlmače, Želiezovce, Vráble, Štúrovo,
Trenčiansky kraj
Trenčín, Prievidza, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Ilava, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Púchov, Považská Bystrica, Brezová pod Bradlom, Dubnica nad Váhom, Nová Dubnica, Stará Turá, Bojnice, Handlová, Nováky, Nemšová, Trenčianske Teplice
Banskobystrický kraj
Banská Bystrica, Zvolen, Banská Štiavnica, Kremnica, Lučenec, Fiľakovo, Veľký Krtíš, Revúca, Rimavská Sobota, Brezno, Poltár, Krupina, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Detva, Hriňová, Krupina, Dudince, Tornaľa, Jelšava, Hnúšťa, Tisovec, Modrý Kameň, Sliač, Nová Baňa
Žilinský kraj
Bytča, Žilina, Martin, Vrútky, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Turčianske Teplice, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Krásno nad Kysucou, Turzovka, Turany, Trstená, Rajec, Rajecké Teplice
Košický kraj
Košice, Košice-okolie, Michalovce, Sobrance, Trebišov, Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Strážske, Veľké Kapušany, Dobšiná, Krompachy, Spišské Vlachy, Sečovce, Kráľovský Chlmec, Čierna nad Tisou
Prešovský kraj
Prešov, Bardejov, Stará Ľubovňa, Kežmarok, Levoča, Spišská Stará Ves, Poprad, Sabinov, Stropkov, Svidník, Medzilaborce, Snina, Vranov nad Topľou, Humenné, Spišská Belá, Spišské Podhradie, Svit, Vysoké Tatry, Veľký Šariš, Lipany, Podolínec, Giraltovce, Hanušovce nad Topľou
Oblasti a regióny Slovenska
Záhorie, Podunajsko, Kysuce, Orava, Liptov, Dolné Považie, Stredné Považie, Horné Považie, Hont, Turiec, Pohronie, Horehronie, Podpoľanie, Novohrad, Gemer, Spiš, Šariš, Dolný a Horný Zemplín, Zamagurie